Výtvarný projekt - první část (1.B a 6.B)
17.4.2024

Výtvarný projekt - první část (1.B a 6.B)

Co by to bylo za pohádkovou třídu bez pohádkových postav...

Během výtvarné výchovy se děti z 6.B pod vedením paní učitelky Zuzky Macákové pustily společně s dětmi z 1.B do výroby loutek technikou kašírování. Pro všechny děti to představovalo poměrně náročnou techniku a pro prvňáčky to byla úplně nová zkušenost.

V úvodu hodiny nás spočítal prvňáček Řehoř, abychom měli přehled o účasti a mohli si správně rozdělit úkoly. Všech dětí bylo neuvěřitelných 48 a podílely se na výrobě celkem 15. loutek. Šesťáci se ukázali být skvělými mentory a s velikou trpělivostí a obětavostí vedli mladší  prvňáčky krok za krokem celým tvůrčím procesem. V první fázi jsme připravili základní formy loutek, které musí dobře vyschnout, než budeme pokračovat v další práci. Už teď se těšíme, až je budeme moci opět společně dokončit.

Autor: Dagmar Tejklová Kunhartová