Krok za krokem ve školní družině
17.9.2021

Krok za krokem ve školní družině

... v podivném školním roce

Zveme vás k malému ohlédnutí za netradičním školním rokem 2020-21 v naší družině. Poprvé se nás dotknul prst Covidu již v říjnu a zbrzdil naše plány. A tak tomu bylo vlastně téměř po celý rok. Ale my jsme se nedali a přes vzniklá omezení jsme se snažili pokračovat dále v práci. Nejvíce času v družině strávili naši prvňáčci a druháci. Přesto jsme se snažili jet dál. V prosinci jsme si několikrát vyšli na náměstí k vánočnímu stromu, abychom zde pochytili tu správnou adventní náladu a zkrátili si čekání na Ježíška. Ale nezaháleli jsme ani ve škole a s chutí jsme se pustili do adventního tvoření. Vznikla spousta vánočních ozdob, svícnů a dalších maličkostí z různých materiálů. A protože byla zima letos opravdu štědrá a nadělila nám dostatek sněhu, užili jsme si dosyta stavění maxi sněhuláků, iglú i bobování. Některé vycházky zasněženou krajinou byly opravdu kouzelné. Leden se přehoupl do února a již zde byl další prostor pro tvoření, tentokrát si každý chtěl vyrobit valentýnku, aby mohl potěšit své blízké. 

A je tu jaro a čarodějnice. S nimi jsme si dali dostaveníčko na našem školním hřišti, zažili jsme spoustu legrace a chvíli to vypadalo, že nám letos naše paní vychovatelky uletí na koštěti... Podle radostného smíchu bylo znát, že se odpoledne opravdu vydařilo. Ve stejně radostném duchu se konalo sportovní odpoledne u příležitosti MDD. Tentokrát nás již bylo plné hřiště a splnit úkoly na všech stanovištích jsme stihli jen taktak. 

V polovině června jsme se zúčastnili běhu s Poctou v parku a pěkně jsme se zapotili hned dvakrát, protože bylo opravdu teplo. Všechna oddělení, která nestihla podzimní návštěvu kovářů, si to tentokrát vynahradila. A už je tu sladké zmrzlinové loučení se školním rokem, hurá na prázdniny - ať se všem vydaří a na shledanou v září...

Marcela Nygrýnová

vedoucí vychovatelka

Autor: Marcela Nygrýnová