Noc s Andersenem
16.4.2022

Noc s Andersenem

... aneb spíme ve škole. 

Během večera jsme toho stihli opravdu hodně. Děti se nejprve na několika stanovištích „seznámily“ s českým myslitelem a pedagogem, který by se dožil 430 let, J. A. Komenským.

Poté jsme se vydali do tělocvičny, kde se nám věnoval Nelinky tatínek, mistr světa v moderním pětiboji 2002, pan Michal Sedlecký. Děti si mohly vyzkoušet některé z disciplín moderního pětiboje – šerm a střelbu.

Po vydatné večeři, kterou nám připravila babička Páťi, na děti čekal další program – skupinové bubnování. Děti začaly hrou na tělo a poté jim rukama prošly různé druhy bubnů a perkusních nástrojů. Před posledním programem jsme měli trochu čas na odpočinek, pohádku, a hlavně si připravit místa na spaní.

V pozdních večerních hodinách jsme se ještě vydali do místní knihovny. Povídali jsme si s paní knihovnicí Jarkou o významném spisovateli J. Foglarovi. Děti měly možnost prohlédnout si a začíst se do jeho knih a dozvěděly se mnoho informací o skautských zásadách. Po návratu do školy se dětem moc spát nechtělo, ale nakonec jsme všichni spokojení a plní dojmů usnuli.  

Rodičům děkuji za pomoc a spolupráci.

Autor: Dagmar Tejklová Kunhartová

Fotogalerie