O škole

Jsme plně organizovaná základní škola s devíti ročníky. V každém ročníku jsou vždy dvě (v jednom tři) třídy všeobecné a jedna třída s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů. Spádovým obvodem školy jsou Dolní Břežany, včetně Lhoty a Zálep.

Školu navštěvuje více než 630 žáků, maximální kapacita je 702 žáků. Jsme jediná veřejná škola v Dolních Břežanech, zřizovatelem školy je obec Dolní Břežany.

Obec si svou školu náležitě hýčká a od roku 2003 bylo do školního areálu do komplexní rekonstrukce, nové budovy i do  moderního vybavení postupně nainvestováno přes 500 miliónů korun.

Od školy byla v září 2020 oddělená šestitřídní školka a vznikl tak samostatný subjekt Mateřská škola Dolní Břežany. Školní jídelna je samostatná od září 2017.

Statutárním zástupcem školy je ředitelka Ing. Iva Fischerová, na škole působí kolem sedmdesáti pedagogů, zázemí zajišťuje tým provozních zaměstnanců.