Aktuální informace k digitalizaci podávání přihlášek na střední školy
10.11.2023

Aktuální informace k digitalizaci podávání přihlášek na střední školy

Obdrželi jsme dopis ministra školství s informací o aktuálním stavu procesu digitalizace podávání přihlášek na střední školy.

Podle zmíněného dopisu je v současné době legislativní proces již v pokročilém stadiu schvalování. Vše směruje k tomu, aby v tomto školním roce proběhlo přijímací řízení již za pomoci nového elektronického systému, který připravuje Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání. Schválení legislativních změn se předpokládá v první polovině prosince 2023, účinnost je plánována na 1. ledna 2024.

Podrobnější informace o základních principech a aspektech nového systému přijímacího řízení naleznete níže v příloze, kterou rovněž zaslalo školám MŠMT.

Autor: Pavlína Nádvorníková
Sdílet  

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies