Mediální centrum je nyní RedAkce s novým logem
18.9.2023

Mediální centrum je nyní RedAkce s novým logem

Projekt Mediálního centra vstupuje do druhého roku svého fungování, a to hned v novém kabátě. Abychom přesněji vyjádřili, čím se v projektu zabýváme a především, že naše činnost je pestrá, že jsme jako reportéři akční, jsme v terénu a v centru dění, měníme název na RedAkci. Změnu názvu provází i zbrusu nové logo, které ukazuje, že RedAkce a práce v ní je naší srdcovou záležitostí.

V uplynulém školním roce byl spuštěn unikátní projekt Mediální centrum, ve kterém se žáci pod vedením učitelů a odborníků z praxe seznamovali se světem médií, jeho fungováním a jeho vlivem na současný svět. Sami se také stali tvůrci mediálního obsahu ve formě článků a reportáží, které jste mohli číst a vidět na webových stránkách školy v rubrice Ze života školy a zde. Společně také navštívili sídlo České tiskové kanceláře (zkráceně ČTK), kde se nejprve dozvěděli, co to ČTK je a jak funguje. Následně si prohlédli domácí, zahraniční a sportovní redakce a nahlédli tak pod pokličku novinářské práce těm nejpovolanějším. Další úžasnou zkušeností byla exkurze do Českého rozhlasu, který je jednou ze tří veřejnoprávních mediálních institucí v České republice a letos slaví 100 let své existence. Členové Mediálního centra si zde prohlédli nejen historickou expozici v Galerii Vinohradská 12, ale navštívili také největší rozhlasové studio u nás, kde mimo jiné nahrává i Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Poté se podívali na vysílací pracoviště Dvojky, kde byli svědky živého vysílání. Celou exkurzi zakončili ve Tvůrčí skupině elévů, kde se připravují budoucí rozhlasáci a kde si zkusili nahrát své připravené zpravodajské relace o dění v naší škole. 

V letošním roce bude projekt pro mladé aspiranty novinářské profese pokračovat, a to hned od začátku školního roku 2023-2024 pod novým názvem RedAkce. Shodli jsme se totiž na tom, že tento název lépe vystihuje podstatu našich aktivit a náplně projektu. Členové RedAkce se setkávají jednou týdně v pravidelném čase, aby se mohli dozvědět například něco z teorie či se seznámit s příklady dobré praxe a vyměnit si informace o aktuálním dění a plánech jako na skutečné redakční poradě. Zároveň jejich individuální aktivity a tvorba obsahu probíhají v naprosté většině mimo tato setkání, kdy jsou jako reportéři či novináři v terénu, účastní se školních i mimoškolních akcí, jsou zkrátka „u toho“, aby mohli dodávat čerstvé a autentické zprávy a informace a které následně zpracovávají ve svém volném čase.

Logo RedAkce volně navazuje na výchozí logo školy, ze kterého jsme použili detail srdce. Do něj jsme umístili název RedAkce a zdůraznili tak nejen to, že nás práce v ní baví, ale i to, že rádi informujeme o bohatém dění z naší školy, jejího okolí i o obecně zajímavých tématech a událostech.

Nábor nových členů RedAkce bude probíhat v tomto týdnu, děti se o něm dozvědí v budově školy a informace budou samozřejmě dostupné na webových stránkách školy v sekci RedAkce.

Autor: Tereza Hrejsemnou
Sdílet  

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies