Úspěch! BrLoH – BRněnská LOgická Hra!
6.12.2023

Úspěch! BrLoH – BRněnská LOgická Hra!

Naše škola se pravidelně účastní BrLoHu (BRněnské LOgické Hry). V letošním školním roce jsme opět "sestavili" 4 týmy, všechny tvořili žáci 7. C.  Z 350 přihlášených týmů (složených ze žáků základních škol) pouze 7 nejlepších postupuje do velkého finále této soutěže.  LETOS SE MEZI TUTO FINÁLOVOU SEDMIČKU PROBOJOVALY HNED DVA NAŠE TÝMY!

Brloh je zábavná týmová soutěž určená pro žáky základních škol a nižších gymnázií (tzn. nejvýše žáci 9. ročníku). Všichni soutěží proti všem bez rozdílu věku, pořadí organizátoři vyhodnocují zvlášť pro týmy ze základních škol a zvlášť pro týmy z víceletých gymnázií. Více o soutěži se můžete dozvědět ZDE.

Hra se skládá celkem z pěti kol. Úspěšné týmy z prvních tří kol se kvalifikují do semifinále. Po semifinále se rozhodne, kdo bude soutěžit ve velkém finále přímo v Brně (nejlepších 7 týmů ze základních škol a nejlepších 7 týmů z nižších gymnázií).

Zadání každého kola je uveřejněno vždy v pondělí v 6:00 a obsahuje 10 logických úloh. Na jejich vyřešení mají týmy čas do uveřejnění dalšího zadání, tedy do dalšího pondělí. Od pondělí 6. 11. jsme tedy luštili doma, o přestávkách a občas i při hodinách. Ale vždy tak, abychom si mezi týmy vzájemně neradili!

A jak to všechno dopadlo?

Soutěže se zúčastnilo celkem více než 650 týmů, z toho více než 350 týmů ze základních škol nejen z České republiky, ale i ze Slovenska.

Do semifinále postoupilo 170 týmů z víceletých gymnázií a 146 týmů ze základních škol. Všechny naše týmy byly mezi nimi, a tak jsme se v úterý 28. 11. odpoledne sešli ve škole, abychom se od 16:00 do 18:00 pokusili vyřešit co nejvíce z 20 zadaných semifinálových úloh. Každý tým pracoval samostatně v jedné učebně, na dálku se připojili i nemocní členové některých týmů!

Po 18:00 hodině zavládlo napětí, které cca o hodinu a půl později vystřídalo obrovské nadšení! DVA z našich týmů se probojovaly mezi finálovou sedmičku! A také zbylé dva týmy se umístily velmi dobře!

Výsledky našich týmů (po semifinále):

Gumové medvědice (Anna Halbichová, Kateřina Kopalová, Sofie Lupínková, Ema Schlehuberová, Tereza Voříšková) – 2. místo, vyřešeno 44 úloh, POSTUP DO FINÁLE V BRNĚ

Jan František … (Jan František Kovařík, Antonín Rapant, Jan Škrob, Jakub Vysoký) – 4. místo, vyřešeno 42 úloh, POSTUP DO FINÁLE V BRNĚ

Telata (Lucie Dykastová, Žofia Kozáčiková, Sára Maxová, Tereza Sládečková, Vendula Vonášková) – 15. místo, vyřešeno 36 úloh

Nevyhrajeme (Jakub Bušek, Adam Černý, Jan Louša, Vojtěch Vrňata) – 22. místo, vyřešeno 34 úloh

Ve středu 13. 12. nám tedy držte palce – "Medvědice" s "Janem Františkem ..." budou bojovat ve finále v Brně.

Autor: Petr Nádvorník

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies