Advent klepe na dveře (2. C)
1.12.2023

Advent klepe na dveře (2. C)

Přípravy v naší třídě jsou v plném proudu.

V týdenním kalendáři na nás zamrkal prosinec a to znamená, že nejkrásnější svátky v roce jsou za rohem. Paní učitelka nám navrhla, že bychom se už mohli pustit do adventních příprav. Nejprve jsme si cestou z plavání zašli vybrat stromeček. Moc se nám líbila malá jedlička, která se krčila hned u vstupní brány. Pan prodavač byl štědrý, protože nás za náš nákup odměnil bonbonem a přidal ještě milý úsměv. Nemohli jsme se dohodnout, kdo bude mít tu čest odnést stromeček až do školy, takže jsme přivítali návrh paní učitelky, že se budeme střídat. Ve škole jsme stromek uložili do kabinetu, kde musel počkat, než přijde jeho chvíle. Na řadu přišla také výzdoba třídy. Na čestné místo jsme dali nádherný adventní věnec, který pro nás vyrobila naše Zuzanka se svou maminkou a těšili se na závěr týdne, až si na něm zapálíme první adventní svíčku - svíci proroků. Nástěnku jsme oblékli do bílého a paní učitelka na ni připevnila obraz Mikuláše, čerta a anděla, které jsme si společně namalovali ve výtvarné výchově. Tento týden jsme také popřáli naší Evelínce, která oslavila osmé narozeniny a pochutnali si na báječných mafinkách. Ještě s pusou sladkou od čokolády jsme se dali do strojení stromku. Podíleli jsme se na něm všichni - vybrali jsme místo u dveří, abychom se z něj mohli těšit hned, jak vstoupíme ráno do třídy. Sebík vyprostil jedličku ze sítě, Anička urovnala větvičky a Péťa pověsil hvězdu až na samou špičku. Okamžitě se nás zmocnila vůně Vánoc, a když jsme se podívali z okna na sněhovou nadílku, nevěřili jsme, že prosinec teprve začíná a na Vánoce si musíme ještě hodnou chvíli počkat!

Autor: Kateřina Landová