Budoucnost našich žáků aneb Schola Pragensis 2023
1.12.2023

Budoucnost našich žáků aneb Schola Pragensis 2023

Naši osmáci a deváťáci se letos zúčastnili veletrhu středních škol. Schola Pragensis každoročně v Kongresovém centru nabízí velkou škálu středních škol – od odborných učilišť po gymnázia. Akce se tento rok konala od 23. do 25. listopadu. A všichni měli tu možnost se zde porozhlédnout. Pokud jste veletrh nestihli, je stále k dispozici jejich aplikace.

My jsme se tam jako 8. a 9. ročníky také vydali. Veletrh se každoročně koná v Kongresovém centru na Vyšehradě. Proběhl od 23. do 25. listopadu. Každý si tam určitě našel něco, co ho zaujalo. Byla zde gymnázia, obchodní školy, odborná učiliště, ekonomická lycea, umělecky zaměřené školy a spoustu dalších. U každé školy jste měli možnost vzít si letáček, poslechnout si něco zajímavého o tom, co škola nabízí a případně se poptat na další otázky. Z naší školy se jely podívat třídy 9.A, 9.B, 9.C, 9.D a 8.C. Existuje také aplikace Schola Pragensis, kde naleznete, jaké všechny školy zde jsou, mapu a další důležité info. Je to důležitá akce, kde začnete budovat svou budoucnost, případně se aspoň inspirujete při výběru vaší vysněné školy. Pokud jste náhodou veletrh nestihli, aplikace je stále dostupná a funkční. Můžete se podívat, které školy se tam prezentovaly, i z pohodlí domova. Aplikaci neleznete zde.

Adéla Kroupová a Karolína E. Smetanová

Autor: RedAkce školy