Mediální centrum - Představení
20.11.2022

Mediální centrum - Představení

Již před časem jste si mohli všimnout několika příspěvků, které byly podepsány „Tým Mediálního centra Školy Břežany“. Protože takových příspěvků bude přibývat, rádi bychom se všem návštěvníkům našeho webu představili.

Mediální centrum Školy Břežany je novou volnočasovou aktivitou pro žáky naší základní školy, jejíž náplní je naučit se pracovat jako novinář a informovat o dění ve škole. Cílem našeho snažení by mělo být vytvoření školní redakce, v níž budou žáci pracovat sami, pouze s mírnou dopomocí pedagogů. K naplnění tohoto cíle však povede ještě dlouhá cesta…

Součástí setkávání s našimi začínajícími redaktory jsou samozřejmě teoretické informace ze světa novinařiny doplněné velkou dávkou praktické novinářské činnosti. Žáky čekají také besedy se zajímavými osobnostmi mediálního světa – rozhovor s prvním hostem MC, Josefem Maršálem, přineseme v příštím týdnu – a návštěvy institucí, které se mediální tvorbou zabývají.

Mediální centrum je v tuto chvíli tvořeno 10 žákyněmi a žáky naší školy, kteří pracují pod odborným dohledem externího experta Jana Kovaříka, kterého můžete znát nejenom jakožto moderátora Českého rozhlasu, a s pomocí učitelů Filipa Procházky, Kateřiny Urbanové a Jaroslava Raisera.

Na představení členů z řad žákyň a žáků se můžete těšit v dohledné době.

 

Za tým MC Filip Procházka

Autor: Mediální centrum