Nejen emoce rozpohybovaly 6. A (třídní den s KiVou)
25.9.2024

Nejen emoce rozpohybovaly 6. A (třídní den s KiVou)

Co všechno ovlivňuje pozitivní atmosféru ve škole, jakými způsoby můžeme dát najevo respekt, proč je v pořádku být někdy sám a jak moc se v projevech emocí lišíme? Odpovědi na tyto otázky jsme hledali během třídního dne, kdy jsme se věnovali především sami sobě a vztahům v třídním kolektivu.

Během dne jsme se několikrát "postavili na čáru", abychom si uvědomili, jak jsme se naposledy cítili ve společnosti druhých lidí, a také abychom pochopili, že být sám vůbec není někdy špatné. Zjistili jsme, že respekt si zaslouží nejen náš nejlepší kamarád, ale úplně každý a že vyjádřit jej můžeme nepatrnou drobností. Pobavili jsme se u předvádění emocí a během této aktivity jsme byli překvapení tím, že každý vyjadřuje emoce jinak a někdy je těžké je rozklíčovat. Na závěr jsme si potřebovali od samého "nimrání v sobě" trochu odpočinout, takže na nedaleký Kamínek jsme doslova vyběhli.

Autor: Vendula Nováková