Proběhl  již sedmý ročník Keltské spirály
16.2.2024

Proběhl již sedmý ročník Keltské spirály

Recitovat před sálem plným spolužáků si chlapci a děvčata z prvního stupně vyzkoušeli letos již po sedmé.

Školní kolo recitační soutěže pro žáky 1.-4. tříd se letos uskutečnilo v úterý 13. února. Tomuto kolu ale předcházela kola třídní, kde si žáci pod vedením třídních učitelů vybrali vždy čtyři zástupce, kteří pak svou třídu reprezentovali. V sále školy se později za vydatné podpory svých spolužáků a povzbuzujících úsměvů moderátorů pokusili o co nejlepší umístění. Porota, kterou přišla podpořit i paní zástupkyně Jana Zapotilová, neměla vůbec snadné rozhodování. Po velmi napínavém průběhu si pro ceny v jednotlivých kategoriích přišli tito úspěšní recitátoři.

První třídy

1. místo - Andráš Lozan C
  2. místo – Kryštof Horák A
  3. místo – Sára Sirotková B

Druhé třídy

1. místo – Valentýna Stopková A
  2. místo – Valerie Laryea B
  3. místo – Vojtěch Vondráček C

Třetí třídy

1. místo – Alžběta Perská C
  2. místo – Matěj Pečený C
  3. Místo – Karel Leonard Svoboda A

Čtvrté třídy

1. místo – Anna Pupalová A
  2. místo – Michaela Roháčková B
  3. místo – Viktorie Krystlová C

Nutno ale podotknout, že vítězi se stali všichni, kteří se do recitační soutěže zapojili. Vybrali si hezké verše a s pomocí rodičů i paní učitelek se je naučili pěkně a výrazně přednášet. V neposlední řadě si zaslouží uznání i Jenda Kovařík ze 7.C, který skvěle a kamarádsky podpořil v roli moderátora naše nejmladší recitátory. Děkujeme všem – dětem, moderátorům i báječné porotě za milý zážitek!

Autor: Kateřina Landová