Projekt Nakládání s odpadem
15.6.2022

Projekt Nakládání s odpadem

Vítáme Vás na stránkách, které jsme (třída 7. D, školní rok 2021/22) vytvořili v rámci práce na našem projektu Nakládání s odpadem. Na tomto projektu jsme pracovali od 13. do 15. 6. 2022.

V rámci práce na projektu jsme se zaměřili na problematiku odpadu, jeho sběru, třídění a zpracování.

Co jsme vyrobili?

Vyrobili jsme skříňku s příklady nejčastějších odpadků, které se vyskytují v okolí dětských hřišť. Tato skříňka je umístěna na dětském hřišti v Dolních Břežanech - u polikliniky.

skříňka ve škole

Na čem jsme dále pracovali?

Dále jsme připravili informace o třídění odpadu. Po kliknutí na vybraný obrázek barevné popelnice se dozvíte další informace o tom, co patří a nepatří do této popelnice, jak se vytříděný odpad z této popelnice zpracovává a dále využívá. Také se dozvíte nějaké zajímavosti o surovině získané tříděním odpadu.

V naší obci můžete tříděný odpad ukládat na mnoha místech - podrobnosti najdete na mapě na stránkách obecního úřadu. Po zvětšení mapy uvidíte, na kterých místech v naší obci se nacházejí jednotlivé typy kontejnerů na tříděný odpad.

Prohlédněte si prezentaci se zajímavostmi o problematice odpadů. Také tuto prezentaci jsme připravili v rámci našeho projektu - prezentace v pdf, prezentace v pptx.

Přečtěte si stručný text o tom, jak s odpadem nakládali naši předci

Jak jsme pracovali?

Prohlédněte si video (bude doplněno v nejbližší době) nebo prezentaci (pdf, pptx) vytvořené z fotek pořízených během práce na projektu.

Kdo na projektu pracoval?

Na projektu pracovali žáci 7. D (školní rok 2021/22), jmenovitě Marek Bartl, Karolína Civínová, Anna Gajardo, Jindřich Hamrle, Michaela Hessová, Adam Hinks-Edwards, Josef Chlumský, Daniel Klamo, David Kolář, Jiří Kolínek, Theo Kramer, Marek Mencl, Oskar Mikuda, Maxim Sladovník, Tomáš Stavinoha, Matěj Šulák, Kristýna Voříšková, Ondřej Vospěl. Za odbornou pomoc v dílnách děkujeme panu učiteli Petru Honzovi.

Autor: Petr Nádvorník