Školou chodil Mikuláš
5.12.2023

Školou chodil Mikuláš

Také v tomto školním roce jsme pokračovali v oblíbené tradici mikulášského dopoledne, kdy žáci 9. ročníku navštěvují své mladší spolužáky převlečení za Mikuláše, čerty a anděly. A jelikož máme letos čtyři 9. třídy, chodili dnes školou rovnou čtyři Mikulášové se svými družinami.

Během 4. a 5. vyučovací hodiny obešly naše dobře připravené mikulášské skupinky v povedených kostýmech všechny třídy, aby dívkám a chlapcům z nižších ročníků zpříjemnili dnešní výjimečný den a předali jim malé sladké překvapení. Děti si pro ně na oplátku připravily básničku nebo písničku. Mikulášská nadílka se opět vydařila a všichni už se těší na další rok.

Za organizaci děkujeme našim deváťákům a jejich učitelům, kteří jim pomohli s přípravami a doprovázeli je během obchůzky školou. Spolku rodičů při ZŠ Dolní Břežany pak děkujeme za finanční prostředky na nákup sladkosti pro malé i velké žáky.

Autor: Jana Zapotilová