První týden nové školní knihovny

První týden nové školní knihovny

Naše zrenovovaná knihovna má za sebou úspěšný první týden fungování.

Knihovnu jsme slavnostně otevřeli ve čtvrtek 14. prosince o velké přestávce. Zájem dětských čtenářů byl tak velký, že se do místnosti všichni sotva vešli, a ten, kdo si chtěl vypůjčit některou z knížek, si musel nejprve vystát frontu. V dalších dnech se pak návštěvnost knihovny stabilizovala a půjčování knih nyní probíhá plynule, bez front a s prostorem pro osobní radu každému, kdo potřebuje s výběrem četby poradit.

Za uplynulý týden jsme již našim čtenářům a čtenářkám půjčili více než 100 knih – k dnešku je to přesně 117. Někteří navíc zvládli přečíst vypůjčenou knihu tak rychle, že ji již vrátili a vybrali si další.

Těm, kteří si u nás už nějakou knihu půjčili, přejeme příjemný čtenářský zážitek. A další čtenáře rádi přivítáme v novém roce, protože knihovna tu pro naše knihomoly bude i v roce 2024.

Tak šťastný a pročtený rok!

Autor: Tereza Zapotilová