Návštěvy muzeí a galerií jsou součástí vzdělávání
My jsme jim věnovali pozornost v den jejich mezinárodního svátku 18.5.
Muzea a galerie na celém světě oslavují 18. května svůj mezinárodní den. Hrdličkovo muzeum člověka byl náš hlavní cíl. Během našeho výletu jsme zažívali tolik příběhů, že by to stálo za napsání knihy Kouzelná třída 2.B na výletě :))
Na zastávce si mnohé děti umí koupit jizdenku z automatu. Kamarád však vhodil 20 korunovou minci, aby si koupil jízdenku za 10 Kč, ale automatu mu vrátil jen 10 Kč bez lístku. Museli jsme zavolat na reklamace a doporučit opravu automatu.
Trasa autobusem 333 a metrem z Kačerova na I.P. Pavlova pro nás byla již známá. Rozhodli jsme se navštivit Galerii Laufen, kde právě probíhá výstava obrazů z vodní tématikou. Tyto obrazy se docela líbily, ale větší část pozornosti strhávala samotná stálá expozice.
Všichni se těšili na nádhernou vyhlídku, kde jsme poznávali pražské památky jako např. Pražský hrad, Petřínskou rozhlednu, Národní muzeum, Žižkovu věž a mnohé jiné.
Následně jsme se vydali do Hrdličkova muzea člověka, která nás zaujala množstvím exponátů od starých až po novodobé. Nejen lidské kostry, ale i zvířecí. Do naší slovní zásoby jsme zařadili nová slova: MUMIFIKACE a MUMIE.
Mumie je mrtvé tělo člověka nebo zvířete, které bylo zachováno přirozeně (mrazem, vysušením pískem apod.). K náhodné mumifikaci dochází, pokud se mrtvé tělo nachází ve vhodných přírodních podmínkách.
Řada lidských kultur vyvinula umělý neboli chemický proces balzamování, při kterém se dosahovalo stejného výsledku. Obvykle se tak dělo z náboženských důvodů. Hmotnost dospělého člověka se při úplné mumifikaci změní na 5 až 7 kilogramů.
Říkáme si, že živý lidský organismus je přibližně z 60% tvořen vodou.
Byl to opravdu hodně zajímavý výlet, kdy jsme na zpáteční cestě ještě zaznamenali opravu nefunkčních jezdících schodů v metru.
Bylo fakt dobrý.