1. C ve školní kuchyňce
28.1.2024

1. C ve školní kuchyňce

Co jsme si navařili, to jsme si i snědli!

V prvouce nás čekalo téma "V obchodě", no a jak lépe toto téma uchopit, než se společně do jednoho místního obchůdku na nákupy vydat. Rozhodli jsme se spojit příjemné s užitečným a z nakoupených surovin rovnou něco uvařit.

Děti se rozdělily do čtyř skupin, společně si promyslely, co by v kuchyňce chtěly připravit a hlavně - co na recept budou potřebovat nakoupit. Daly hlavy dohromady a sepsaly nákupní seznam. Každé skupince pomáhal jeden starší kamarád z 5. C. Děti musely chytře hospodařit s přidělenými penězi, nakoupit jen to, co budou skutečně potřebovat. V obchodě se vyznaly raz dva a zvládly si i přepočítat penízky, které jim paní prodavačka vrátila.

V kuchyňce si každá skupinka připravovala to své: ovocný salát, palačinky, zeleninový salát a pomazánku.

Vše se k velké radosti dětí povedlo, moc jsme si pochutnali.

Speciální poděkování patří Terezce, Barče, Tomovi, Filipovi, Maxovi, Jirkovi, Vojtovi a Kryštofovi z 5. C, bez jejichž pomoci bychom to nezvládli. ?

Autor: Pavlína Dvořáková