1. místo v okresním kole olympiády v německém jazyce
24.3.2023

1. místo v okresním kole olympiády v německém jazyce

V okresním kole olympiády v německém jazyce, která se konala 22. března 2023, se v kategorii I.A (žáci do 7. ročníků) podařilo pro Školu Břežany získat 1. místo.

Okresní kolo soutěže v německém jazyce se i letos konalo v Sunny Canadian International School v nedaleké Jesenici. Škola Břežany měla své zástupce v obou relevantních kategoriích. V kategorii I.A pro žáky do 7. ročníků základních škol nás statečně reprezentovaly žákyně Dominika Macáková a Natálie Křenková, obě ze 7.C. Dominice se podařilo svou účast proměnit ve fantastické 1. místo. V kategorii II.A pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol nás zastoupil Daniel Klamo z 8.D. Účastníci porovnávali své znalosti v poslechové a ústní části testu.

Všem našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a vítězce srdečně blahopřejeme!

Velké díky za doprovod žáků a fotodokumentaci patří paní učitelce Zuzaně Macákové.

Autor: Tereza Hrejsemnou