8. B_ Třídní kariérní den – 9. 5.
9.5.2024

8. B_ Třídní kariérní den – 9. 5.

Květnový třídní den jsme věnovali kariérní tematice a výběru střední školy.

Nejprve paní učitelka Menclová děti seznámila s projektem C-Game. Cílem této online hry je zábavnou formou pomoci žákům uvědomit si svou profesní orientaci a moci tak ovlivnit jejich budoucí kariérové rozhodování. Jak napovídá název projektu C-Game, hra se odehrává ve virtuálním městě. Žáci postupně staví budovy, ve kterých sídlí různé podniky, instituce a organizace, které na svých stránkách inzerují volná pracovní místa. Stavěním budov a obsazováním volných pracovních míst se zvyšuje počet obyvatel jejich města. Během výstavby fiktivního města se žáci seznamují s různými povoláními, který by pro ně mohla být zajímavá, rozšiřují si povědomí o trhu práce a jsou motivování k přemýšlení o své budoucí kariérové cestě, se kterou souvisí volba studie po ukončení základní školy. Během první úrovně hry se postupně skládá zájmový profil každého žáka, čímž C-Game poskytuje žákům hravou, interaktivní a poutavou formou vhled do světa práce a má ambice přispět k tomu, aby více přemýšleli nad svými životními a pracovními plány.

Po reflexi hry C-Game a společné diskuzi jsme se v druhé části našeho dne soustředili na silné a slabé stránky každého z nás a oblasti, ve kterých každý vynikáme. Nejprve jsme si každý vytvořil svůj osobnostní profil, který jsme následně porovnali s tím, jak na nás nahlížejí spolužáci.

Autor: Dana Kratochvílová