Beseda o EU
9.12.2022

Beseda o EU

Ve čtvrtek 1. 12. se všechny 5. a 9. třídy mohly dozvědět více o fungování Evropské unie, navštívil nás totiž pan Majer, zaměstnanec Evropského účetního dvora.

Pan Majer měl pro každou třídu vyhrazenu jednu vyučovací hodinu. Povídání probíhalo v českém nebo anglickém jazyce. Pro 5. a 9. ročníky si připravil rozdílné prezentace, v jejichž průběhu si děti prohloubily znalosti o historii EU, institucích EU a jejich fungování a dozvěděly se, co vše je potřeba umět a znát, aby mohly být v budoucnu zaměstnány v institucích EU. Nechyběla ani diskuze nad možnými výhodami či nevýhodami členství v EU. Konečný verdikt o výhodnosti či nevýhodnosti ale pan Majer nechal na každém ze zúčastněných.

Děti se v průběhu besedy často ptaly a host dokázal pohotově reagovat na jejich dotazy. Do svého povídání navíc vždy po určitém čase vkládal rekapitulující otázky, aby se ujistil, že děti dávaly pozor. Kdo byl pozorný a odpověděl správně, ten rozhodně neodešel domů s prázdnou, jelikož si náš host pro děti připravil malé dárečky.

Po skončení besedy, jejíž konec signalizovalo zvonění, mnozí z našich žáků zůstali s panem Majerem i na část přestávky a pokládali individuálně či v menších skupinkách další otázky. Existuje nějaký lepší důkaz, že je beseda zaujala?