Cambridgeské zkoušky na naší škole

Cambridgeské zkoušky na naší škole

V sobotu 10. 12. 2022 využilo celkem 47 dětí možnost složit Cambridgeské zkoušky přímo ve známém prostředí naší školy.

Jednalo se o možnost získat mezinárodní jazykový certifikát z angličtiny, který zaručuje objektivní a odborné vyhodnocení úrovně angličtiny. Každá zkouška odpovídá jedné CEFR úrovni podle mezinárodní klasifikace jazykových úrovní (A1 - C2) a testuje pouze jednu úroveň jazyka. Úspěšní kandidáti získávají certifikát s neomezenou platností, který je uznávaný v České republice i zahraničí.

Nabídli jsme všechny úrovně těchto zkoušek vhodné pro žáky ZŠ. Ke zkouškám typu YLE (Starters, Movers, Flyers) se nakonec přihlásilo 16 žáků, zkoušku KET skládalo 8 dětí, zkoušku PET 20 žáků a FCE (doporučená úroveň pro studium v zahraničí, nahrazuje maturitní zkoušku, úroveň B2) 3 žáci.

Podrobnější popis jednotlivých typů zkoušek najdete ZDE.

Výsledky zkoušek budu známy přibližně za dva měsíce.

Velké díky patří paní učitelce M. Mařákové, která zaštítila naši spolupráci s jazykovou školou Akcent International House Prague (akreditované zkouškové centrum pro certifikaci Cambridge English).  Za pomoc při organizace celého zkouškového dne patří dík také paní učitelce K. Landové, P. Dvořákové a panu učiteli V. Mařákovi.

Autor: Pavlína Nádvorníková