Celé Česko čte dětem (1. C)
17.3.2023

Celé Česko čte dětem (1. C)

Do projektu, jehož cílem je  podpora čtenářské gramotnosti a budování vazeb prostřednictvím čtení, jsme se v březnu - měsíci knihy, zapojili i my!

Paní učitelka pozvala naše maminky a tatínky na čtenářskou dvacetiminutovku k nám do třídy. Ohlas a zájem byl obrovský, takže se nám během chvilky začal plnit kalendář s upozorněním na čtenářskou návštěvu. Tento týden zahájila čtení Péťova maminka s povídkou o vydřičce. A Péťa nám dokonce přinesl i jednu plyšovou na ukázku! Zarinku a její spolužáky zase přišel navštívit tatínek. S sebou přinesl příběh o Bruncvíkovi z nádherné knížky Staré pověsti české. Dozvěděli jsme se, jak přišel Bruncvík k věrnému lvu a kde můžeme vidět jeho sochu. František Nepil k nám vstoupil prostřednicvtím pohádkové knížky pro děti. Přinesla nám ji ukázat a krásnou pohádku přečetla Magdinčina maminka. Prohlédli jsme si obrázky od pana Adolfa Borna a snažili se zapamatovat obě jména. Nebylo to vůbec snadné! Čtecí okénka se nám moc líbila a už teď se těšíme na další dospělácké návštěvy.

Tento týden jsme měli také hodně práce v tělocvičně. Trénujeme totiž štafetový běh na velikonoční turnaj prvních tříd. Pro vítěze je totiž připraven piškotový beránek a ovečka (tedy připravený ještě není, ale slíbený už ano - a to se počítá skoro stejně) od paní učitelky. Docela si ve štafetě věříme, ale kamarádům v "áčku" a "béčku" to určitě taky dobře běhá. Tak uvidíme, kdo si bude letos pochutnávat na velikonoční odměně. Stačí 3krát otočit list v kalendáři a dozvíme se vítěze!

Autor: Kateřina Landová