Člověk a práce - artová taštička (6. B)
31.1.2024

Člověk a práce - artová taštička (6. B)

Taštička je originálním dílem každého žáka.

Taštička měla být dárkem vánočním, ale bude to nakonec  dárek k Valentýnu. Pro začátečníky a ještě děti 6. třídy ušít takovou taštičku na šicím stroji, nebyla vůbec jednoduchá práce. Při zadání práce - šití taštičky, ani kluci nic nenamítali, každý si šití na šicím stroji chtěl vyzkoušet. Ale než jsme se dostali k šití na šicím stroji, každý si musel látku nabarvit /článek o barvícím procesu jste si už mohli přečíst v minulém kalendářním roce/. Když byly látky nabarveny, děti přistoupily k procesu tvoření taštičky. Bylo potřeba podle daných rozměrů nastříhat z nabarvené látky a podšívky danou velikost. Top taštičky děti podlepily výztuží /to aby taštička držela tvar/. S takto připravenými látkami jsem v kamenném obchodě vybrala zipy, aby ladily k nabarveným látkám. Zipy bylo potřeba před všitím do topů taštiček upravit. Všití zipu a podšívky předcházelo ušití celé taštičky. Dílčích kroků, aby vznikly tak krásné taštičky je o hodně více,  než je v tomto článku popsáno. Jsem si jista, že obdarovaní těmito taštičkami budou nadšení.

Autor: Miloslava Strnadová