Člověk a práce - korálkování (6. B)
7.10.2024

Člověk a práce - korálkování (6. B)

...od náramku k přívěsku na klíče....

Dnes děti tvořily trochu složitější korálkový projekt, než tvořily v minulé hodině. Měřily a stříhaly  danou délku voskované šňůry, a to opakovaně cca 12-15, aby z karabinky viselo dostatek šňůrek na navlékání korálků. Zavázání střapce tak, aby visící šňůrky držely pohromadě, už bylo trochu složitější, ale všechny děti to zvládly. Navlékání korálků na jednotlivé šňůrky, už byla jednoduchá práce. Vázáním uzlíků pro zajištění korálků na konci každé šňůrky, děti procvičily jemnou motoriku. Vznikly hezké přívěsky na klíče.

Autor: Miloslava Strnadová