Člověk a práce - vaření (8. B)

Člověk a práce - vaření (8. B)

příprava kuřecích špízů a dalších chutných pokrmů

V minulém školním roce nejoblíbenějším receptem byla BBQ kuřecí křidýlka s dipem. Letošní školní rok jsou zatím ve vedení kuřecí špízy. Pracujeme samostatně, či ve skupině. Všechny suroviny k přípravě špízu jsou připraveny. Děti si je odnesly na své pracovní místo. Každý si připravoval svoje špízy - nakrájet maso, anglickou slaninu, cibuli, klobásu, napíchat střídavě na špejli, osolit, či okořenit. Vyskládané špízy na plechu děti upekly v troubě. Mezitím, co se špízy pekly, děti si připravily těsto na bramborák. Do konce lekce vaření nám už moc času nezbývalo, proto jsme využili všechny plotýnky na smažení bramboráků. Jěště bylo potřeba udělat skleničkový desert, ten připravovala  další skupinka. Nezastupitelné místo u dětí mají palačinky, tak honem, honem, zadělat těsto a šup na pánev, abychom to stihli vše dodělat, prostřít stůl, vyfotit a sníst vše. Byl to kvapík, ale děti vše během vyučovacích hodin zvládly, za což jim patří pochvala a poděkování za dobře odvedenou práci.

Autor: Miloslava Strnadová