Čtenářské křeslo obsadil vzácný host (2. C)
7.6.2024

Čtenářské křeslo obsadil vzácný host (2. C)

Letošní projekt Celé Česko čte dětem jsme úspěšně zakončili poslední návštěvou.

Byli jsem moc rádi, že jsme jako další milou čtenářskou návštěvu mohli v našem křesle pohádek a příběhů přivítat tatínka naší Kačenky, který s sebou přinesl knížku Gorilích pohádek. Seznámili jsme se v ní se slavnou gorilkou Mojou, jejím bráškou Tatuem a dalšími zvířátky pražské zoo. Evelínčina babička za námi přišla s krásnými pohádkovými příběhy, které nám četla z knížky Pohádky z celého světa. Poslouchali jsme tak zaujatě, že jsme ani nedutali a nepostřehli, že se blíží konec vyučovací hodiny. S posledním hostem našeho projektu, panem starostou Matějem Novákem, jsme se zase hodně nasmáli. Četl nám totiž téměř prázdninový příběh o Čeňkovi a jeho rodině. Samozřejmě v něm nechyběla zmínka o vysvědčení, známkách, létu  a prázdninové cestě k moři. Pokud se s Čeňkem chcete seznámit i vy, doporučujeme si knížku Lapuťák a kapitán Adorabl od Dominika Landsmana přečíst. Myslíme, že se budete smát i vy! S koncem školního roku, který se rychle blíží, končí i čtenářský projekt. Naši dospěláci nás v něm hodně podpořili, když si našli čas a měli chuť se s námi podělit o krásu slov, která se nám díky nim zabydlela v naší třídě. V kouzelném křesle jim to moc slušelo a my jsme se díky nim seznámili s novými knihami a novými příběhy. Paní učitelka slíbila, že by projekt mohl pokračovat i v příštím školním roce. Máme se tedy stále na co těšit. Vždyť knih plných fantazie a snění není nikdy dost. Moc děkujeme všem čtenářským návštěvám. Mnoho knih jsme objevili právě díky vám!

Autor: Kateřina Landová