Další přírůstky do školní knihovny
10.5.2024

Další přírůstky do školní knihovny

Knihovna plní přání svých čtenářů a pomalu, ale jistě rozšiřuje svůj fond.

Za poslední dobu se naše školní knihovna dočkala několika přírůstků. Nejnověji jsme udělali radost zejména našim věrným čtenářům, jelikož jsme dokoupili tituly, o které sami projevili zájem. Mezi žáky z 1. stupně se stal velmi populárním komiksový hrdina Tintin, a tak jsme zakoupili box s jeho dalšími dvanácti dobrodružstvími. Mladší i starší čtenáři také milují příběhy z pera Davida Walliamse – proto jsme se rozhodli doplnit náš fond o jeho nejnovější knihu Kosmokluk. Pro starší čtenáře a čtenářky jsme zase koupili další díl oblíbené detektivní série Případy pro W + W. Posledními novými tituly jsou knížky Dům doktora Fischera a naučná publikace Franz Kafka: Člověk své i naší doby. Po prvním zmiňovaném titulu byla poptávka jak ze strany dětí, tak ze strany pedagogů. Druhý pak najde využití (nejen) vzhledem k blížícímu se stému výročí úmrtí tohoto světově proslulého pražského rodáka.

Radost mohou mít také fanoušci Julese Verna a žánru sci-fi. Letos na jaře nám totiž známý český spisovatel Ondřej Neff daroval několik svých knih. Pan Neff školu navštívil během komentovaných prohlídek a naše knihovna se mu natolik zalíbila, že se jí rozhodl věnovat několik titulů, které sám napsal. Tři z nich jsou jeho převyprávění slavných verneovek pro dnešní čtenáře a čtenářky, konkrétně jde o romány Děti kapitána Granta, Ocelové město a Vynález zkázy. U zbývajících se pak jedná o autorovy vlastní sci-fi příběhy.

Školní knihovna také v uplynulých měsících dostala vícero starších knih od rodičů našich žáků. Jedná se o knížky, pro něž už jejich původní majitelé neměli využití, ale které mohou ještě dobře posloužit jiným dětem. Tímto všem, kteří naší knihovně darovali knížky, moc děkujeme.

Autor: Tereza Zapotilová