Dny španělské a hispánské kuchyně
14.6.2022

Dny španělské a hispánské kuchyně

Ve dnech 6.6, 8.6. a 10.6. proběhly na naší škole Dny španělské a hispánské kuchyně. Akce probíhá v rámci výuky španělského jazyka a reálií španělsky mluvících zemí.

Pořádám tyto dny ve spolupráci se školní jídelnou už několik let. Pouze v minulých dvou letech si Covid 19 vynutil přestávku.

Děti se na tyto dny vždy velice těší. Tentokrát mohly ochutnat třeba česnekové kuře, chlebovou a fazolovou polévku nebo hovězí guláš s chorizem.

Rády se také podílejí na výrobě dekorací a plakátů. Tento rok to byli žáci ze 6.A a 6.B, 7.ABC, 8.A a 8.B. 9.A a 9.B. Deváťáci se pak ochotně postarali o výzdobu školy a jídelny.

Chci proto mým žákům za jejich kreativitu a nadšení poděkovat. Stejně tak paní učitelce Zuzaně Macákové a všem zaměstnancům školní jídelny.