Do školy za námi přijelo anglické divadlo AZYZAH

Do školy za námi přijelo anglické divadlo AZYZAH

V pondělí 18. a úterý 19. prosince děti z prvních až osmých ročníků shlédly 3 různé originální divadelní hry, podle své věkové kategorie. Všechna představení byla interaktivní, ve všech probíhalo pátrání. Na konci každého představení měly děti možnost se hlavních představitelek pocházejících z Kanady a Francie anglicky na cokoliv zeptat.

Hlavními hrdiny ve všech příbězích jsou dva klauni, Mr. Suits a jeho asistentka Kiki. V pondělí si prvňáčci, druháčci a třeťáčci mohli s klauny zazpívat anglické vánoční písníčky a zapátrat po pravém původu Vánoc v show zvané Christmas Escapades. V pondělí čtvrťáci a v úterý páťáci pak pomohli klaunovi jménem Mr.Suits v pátrání po jeho zmizelé asistentce Kiki v show s názvem Fun Fair Mystery. A starší děti ze šestých, sedmých a osmých tříd s klauny zachraňovaly naši planetu ve sci-fi show The Decoding Mission.

Děti se s nadšením a odvahou do představení zapojovaly a vždy se dobře bavily. Na konci dostaly možnost si s představitelkami popovídat a dozvěděly se tak, že toto divadlo vede Vanessa původem z kanadského Québecu a Sarah z Francie a se svými autorskými hrami jezdí vystupovat do různých evropských zemí.

Divadelnicím děkujeme a těšíme se, že se někdy příště zase setkáme.

Autor: Zuzana Mojžíšková