Historie a současnost: Překvapivé setkání 3.A s panem starostou
15.10.2024

Historie a současnost: Překvapivé setkání 3.A s panem starostou

Při procházce Dolními Břežanami jsme poznávali významné budovy a zavítali na nově pojmenované náměstí. Nečekané setkání s panem starostou vše ještě více zpříjemnilo.

Začátek příběhu

Při odchodu ze školy jsme se těšili na naši procházku Dolními Břežanami. Než jsme vyrazili ven, zastavili jsme se na výstavě "Proměny Dolních Břežan", která se konala v naší škole. Bylo to velmi zajímavé. Jak asi vypadaly Dolní Břežany dříve, než jsme se narodili?

Prostředek

Při procházce jsme poznávali významné budovy a navštívili nově pojmenované náměstí Věslava Michalíka (bývalého starostu naší obce). Povídali si o tom, co všechno je v naší obci zajímavé. Mluvili jsme také o různých povoláních – nejen o těch, které mají naši rodiče, ale i o jiných pracovních místech, která pomáhají naší obci růst. Byla to skvělá příležitost dozvědět se více o našem domově.

Závěr

Na závěr jsme měli skvélé překvapení – potkali jsme pana starostu Matěje Nováka! Bylo moc fajn ho poznat.

V českém jazyce se učíme psát příběhy, a už víme, že každý dobrý příběh má tři důležité části – začátek, prostředek a konec.

Tyto části nám pomáhají příběh nejen dobře strukturovat, ale také ho udělat zajímavý a snadno pochopitelný.

Autor: Ingrid Hubáček