Jeden den učitelem
31.5.2023

Jeden den učitelem

Ve druhé polovině května probíhal v naší škole projekt Jeden den učitelem. Žáci 8. a 9. tříd si mohli jednotlivě nebo ve dvojicích vyzkoušet roli pedagoga na prvním stupni.

V prvním týdnu této akce probíhal náslech. Budoucí „učitelé” se přišli nejprve podívat a poslechnout si jednu vyučovací hodinu,  aby věděli, jak to ve třídě funguje a popřípadě si vzali inspiraci. Po tomto náslechu si měli doma připravit svůj vlastní program na vyučovací hodinu – nějaké hry, procvičování dané látky, zkrátka tak, aby to děti bavilo. Hned další týden probíhala výuka.
A jak si to učitelé na zkoušku užili?
Karolína Emílie Smetanová: „Bylo to skvělé. Udělalo mi velkou radost, že to děti bavilo. Na konci nám dokonce řekly, že jim to přišlo zábavné a že se jim líbily hry, které jsme jim připravily. A plánují si je příště zahrát znovu”. Adéla Kroupová: „My jsme učily v 3.B. Děti to moc bavilo, hráli jsme hry a procvičovali. Příští rok chci jít určitě znovu.” Celá akce byla zakončena v pátek 26. 5. zhodnocením některých hodin a rozdáním diplomů všem, kteří si troufli učit.

za MC Karolína Emílie Smetanová a Adéla Kroupová

Autor: RedAkce školy