Klub mladých diváků – ohlédnutí za posledními představeními
3.7.2024

Klub mladých diváků – ohlédnutí za posledními představeními

Máte rádi divadlo? My taky! A od září 2024 budeme hledat nové členy Klubu mladých diváků.

Jestli se nemůžete rozhodnout, podívejte se, jak hodnotili dvě poslední letošní představení vaši spolužáci.

Africká královna uvolnila místo hře Královny

V pondělí 22. 4. byli členové Klubu mladých diváků zaskočeni změnou představení, i když se jednalo o něco zcela jiného, rozhodně to byla skvělá podívaná! V Divadle Palace jsme dostali možnost vidět komedii Michaely Doleželová a Romana Vencla s názvem Královny.

Hra se odehrává v lázeňském pokoji, kde se sejdou tři ženy, které by se nebýt havárie vodovodního potrubí, k níž dojde v jednom z lázeňských křídel, nemohly za normálních okolností nikdy setkat. Tyto tři postavy jsou generačně i sociálně každá někde naprosto jinde, přesto spolu musí strávit celkem dlouhou dobu. Jediným společným prvkem je, že byla každá v nedávné době vystavena zlomovým životním okamžikům a teď se musí naučit žít svůj nový život. Za mě byla hra příjemným zážitkem, humor byl skvělý, vývoj událostí nečekaný a herecké výkony také úctyhodné. Hra byla založena hlavně na konverzaci, odehrávala se celá na jedné scéně. Hru režíroval Petr Svojka, scénografii zpracovala Agnieszka Pátá-Oldak a hlavní role ztvárnily Martina Hudečková, Vilma Cibulková a Karolína Půčková.

Celkové hodnocení: 97 %

Ondřej Kuncek

Babička: Není více dobré stařenky?

Druhá dvacítka diváků zhlédla poslední představení letošního roku v Divadle v Dlouhé. A byla to senzace!

„Kostýmy v představení mě nejdříve trošku zaskočily, ale teď bych si bez nich nedokázala představení představit. Celý příběh mě bavil od začátku až do konce. Nejvíce mě však pobavily skeče babiček ke konci. Nic bych neměnila a všem bych představení vřele doporučila.“

Emilie Frýbortová

„Na představení se mi moc líbilo, jak herci na jeho konci představovali své babičky. Také se mi líbil „vypravěč“ Kohout a různé narážky na vejce a kořeny...“

Anna Halbichová

Autor: RedAkce školy