Mikulášské dopoledne
6.12.2022

Mikulášské dopoledne

5. prosinec je již tradičně spojen s mikulášskou nadílkou a Mikuláš se svou družinou čertů a andělů nezapomněl ani na naši školu. Tu letos svou návštěvou poctili hned dva Mikulášové, kteří si mezi sebou spravedlivě rozdělili jednotlivé třídy prvního stupně.

Organizace mikulášské obchůzky se stejně jako v předchozích letech ujali naši deváťáci spolu se svými třídními. Skvěle připravené skupiny v krásných kostýmech, které nedokázala vyvést z míry ani nutnost improvizace kvůli zvýšenému množství nemocných spolužáků, během druhé, třetí a čtvrté hodiny obešly všechny prvostupňové třídy a vytvořily tu příjemnou sváteční atmosféru. Nebojácné děti se nezalekly řinčení čertovských řetězů a vlídným nebeským bytostem zarecitovaly mikulášské básničky nebo rovnou sehrály krátké představení, za což byly náležitě sladce odměněny. Zkrátka nepřišli ani starší žáci, protože i pro ně měl Mikuláš něco dobrého.

Tradiční předvánoční akce se opět krásně povedla a již nyní se můžeme těšit na příští rok.

Poděkování patří našim milým deváťákům, jejich třídním a v neposlední řadě také Spolku rodičů při ZŠ Dolní Břežany, který daroval zmiňovanou sladkost pro všechny žáky školy.

Více fotografií najdete postupně na stránkách jednotlivých tříd.

Autor: Jana Zapotilová