Naše cesta na okresní kolo Pythagoriády

Naše cesta na okresní kolo Pythagoriády

V úterý se v ZŠ v Rudné u Prahy konalo okresní kolo Pythagoriády.

Do okresního kola tradiční matematické soutěže Pythagoriáda se na základě výsledků ze školních kol a kritérií stanovených pořadateli probojovalo okolo 200 žáků ze všech škol z okresu Praha - západ.

Naši školu mohlo reprezentovat 30 žáků! Nakonec se okresního kola zúčastnilo 28 žáků z naší školy z 6. - 9. ročníku.

Cesta byla v úterý 22. 11. trnitá - ráno (sraz v 6:35 na náměstí v Dolních Břežanech) bylo namrzlo, všude to klouzalo, navíc byly problémy v tunelech v Praze ...

I když jsme měli rezervu na vlak skoro půl hodiny, nakonec jsme vlak od autobusu museli dobíhat (341 přijela pozdě, pak jsme si kupovali jízdenky, Barrandovský most a Strakonická byly úplně zacpané ... ). Ale stihli jsme ho (tedy skoro všichni, někdo byl po nemoci, jiný zaspal a pak ho rodiče vezli do Rudné autem). Cesta zpět již byla v pohodě.

Výsledky zatím nemáme, čekáme, až je organizátoři zašlou :-)

Autor: Petr Nádvorník