Naše první čtenářské dílny  v knihovně (3. B)

Naše první čtenářské dílny v knihovně (3. B)

Strategie pro výběr literárního žánru: Není to žádná hračka!

Na úvod jsme společně prozkoumali, jaký obraz vyvolává název „ČTENÁŘSKÉ DÍLNY“ v naší mysli.

Následně jsme se ponořili do diskuze o různých literárních žánrech - ty dobře známé (pohádky), ty nové (sci-fi) a jak se mohou vzájemně prolínat (dobrodružné s komiksy). V každé z deseti literárních skupin jsme si vytipovali několik zajímavých knih, které mohou sloužit jako inspirace. Každá sekce vytvořila svůj vlastní útulný koutek, kde jsme si mohli sednout, pohodlně se usadit a ponořit se do světa knih.

V průběhu prvních dílen jsme si vychutnali minimálně 30 minut klidného čtení. Toto čtenářské dobrodružství plánujeme opakovat častěji.

Dokonce se některé děti rozhodly, že poprosí rodiče o čtenářský průkaz a případné rezervace knih mohou společně připravit online z pohodlí domova.

Mimořádné poděkování patří naší paní knihovnici, která nás doprovázela celým dopolednem.

Autor: Ingrid Hubáček