Není nad to si něco vymyslet na paní učitelku... (1. C)
10.1.2024

Není nad to si něco vymyslet na paní učitelku... (1. C)

...katapult byste neměla?

... A aby fungoval! Takové přání si na paní učitelku vymysleli žáci 1.C na hodině techniky:D

Od seznámení s druhy jednoduchých strojů a zlatém pravidlu mechaniky jsme přešli k zjišťování a vymýšlení příkladů, kde všude se s jednoduchými stroji v běžném životě můžeme potkat, a jak nám pomáhají. Na prvňáčky se třídou neslo několik skvělých nápadů a Josífek vymyslel, že rameno katapultu mu připomíná páku. To odstartovalo celotřídní nadšení a nešlo říct NE :D  Paní učitelka se nevzdala, hledala a katapulty opravdu fungují! Na výrobu nám stačilo minimum běžně dostupných věcí. Určitě doporučujeme vyzkoušet. Papírové kuličky a je o zábavu postaráno!

Autor: Jana Hubová