Neobvyklá výstava o lidském sebevědomí
28.5.2023

Neobvyklá výstava o lidském sebevědomí

Dne 2. 5. na náměstí v Dolních Břežanech byla umístěna velice pozoruhodná výstava. Jednalo se o šest výstavních bannerů s příběhy několika lidí. Psalo se hlavně o sebevědomí, bodyshammingu, vzhledu a lidském těle. Bylo zde napsáno, jaké nehezké věci jim ostatní říkali a jak oni na sebe teď koukají. Hlavně v dobrém.

Byl to šikovný nápad. Docela dost lidí v dnešní době se nemá rádo, mají problémy jak se svým vzhledem, tak se svou povahou. Jinými slovy se nedokážou přijmout takoví, jací jsou. Je to těžké, když vám lidi celý život hází klacky pod nohy a smějí se vám třeba za to, jak vypadáte. Většinou to všechno začíná ve škole. Někdo vám něco řekne, třeba i ze srandy, ale vás se to dotkne a začnete tomu věřit. Nechcete to tak nechat, a tak něco děláte. Někdy to prospěje, ale mohou tak vzniknout i problémy, jako je třeba anorexie.

Výstava by vám měla pomoct zamyslet se nad pojmem sebevědomí. Zkusit se nad to všechno povznést a nebrat si tolik narážky k srdci.

za MC Karolína Emílie Smetanová a Adéla Kroupová

Autor: RedAkce školy