Neviditelná výstava (2.C)
2.6.2023

Neviditelná výstava (2.C)

Velký zážitek!!!

Poslední třídnický den jsme se vydali do Prahy na "Neviditelnou výstavu". Opět jsme zažili cestu autobusem a tramvají. Poté jsme se v parku nasvačili a přemístili se do prostor Novoměstské radnice, kde se výstava pořádá. Děti byly rozděleny do tří skupinek. S každou šla jedna dospělá osoba z našich řad ?a nevidomý průvodce. Ten nás prováděl za absolutní tmy bytem (předsíní, kuchyní, koupelnou), ale i lesem, rušnou ulicí a parkem. Nakonec jsme se, stále ještě ve tmě, usadili u baru a mohli jsme si dát občerstvení v podobě pitíčka. Tam jsme se také průvodce mohli zeptat na to, co nás zajímá o jeho životě.

Některé děti měly zpočátku strach ze tmy a z neznáma, ale rychle na něj úplně zapomněly. Nevidomý průvodce je zaujal svým hlasem, vnitřním klidem a ochotou dětem kdykoliv pomoci. A tak jsme cestou zkoumali předsíň s botníkem a věšáky s kabáty, zařízení kuchyně a koupelny a pracovny, zboží v trafice a v zelenině, chodbu v hájovně, v lese jsme překonali můstek přes potok, a nakonec jsme poznávali sochy v parku. Všem se nám to moc líbilo, myslím, že máme hluboký zážitek, jsme však velmi vděční, za to, že vidíme!!!

Autor: Lenka Procházková