Pobyt v Jizerských horách - naše švp (2. C)
21.6.2024

Pobyt v Jizerských horách - naše švp (2. C)

Největší zážitek školy v přírodě - bílí tygři v ZOO Liberec!

Návštěvu zoologické zahrady jsme měli plánovanou přesně na půlku našeho pobytu na první škole v přírodě. Tu jsme trávili v krásném prostředí Jizerských hor nedaleko Liberce, takže se přímo nabízelo, jít si všechna zvířátka v první zoologické zahradě prohlédnout. Nejvíc jsme se ale těšili na bílé tygry! Ty totiž jinde nedajdeme! Celodenní výlet za nimi nám ale paní učitelky trošku "zkomplikovaly", protože jsme se vydali pěkně po svých přes hřeben Jizerských hor. Cestu nám ukazovaly turistické značky a zpříjemňovaly odpočinkové chvilky. V té poslední jsme se posilnili obědem, který nám s sebou připravil pan kuchař a šup z kopce k zahradě! Paní učitelka si neodpustila společné foto a několik inrormací, po kterých jsme konečně mohli vplout branou za zážitky. Procházeli jsme kolem výběhů velbloudů, žiraf, slonů, až jsme se konečně dostali k lahůdce zdejší zoologické zahrady - bílým tygrům. Jeden na nás čekal. Povaloval se líně na kameni a dělal, že spí. My si tedy myslíme, že nás pozoroval přivřeným očkem, protože tak vzácnou návštěvu by si přece ujít nenechal! Nechali jsme ho tedy podřimovat a běželi jse si udělat radost. Na památku jsme si ve stánku se suvenýry koupili tygříky plyšové. Paní učitelka měla chvíli strach, že všechno vykoupíme a na ostatní návštěvníky nezbyde vůbec nic. To se ale naštěstí nestalo, i když jsme odcházeli s náručemi plnými plyšového štěstí! Na zpáteční cestě jsme ale na své nakoupené poklady museli dát pozor, protože jsme tentokrát využili hromadnou dopravu. A udělali jsme dobře! Únava byla veliká a zážitků ještě víc! To už by se nikomu "pěškobusem" nechtělo! Tak si říkáme, která zoologická zahrada na nás čeká příští rok. V první třídě jsme navštívili pražskou, letos tu v Liberci a dál.....? Budeme o tom muset zapřemýšlet!

Autor: Kateřina Landová