Podpora duševního zdraví  našich šesťáků
19.5.2022

Podpora duševního zdraví  našich šesťáků

V letošním školním roce prošli žáci šestých tříd naší školy, tedy celkem 62 dětí, v rámci hodin předmětu Výchova ke zdraví programem na podporu duševního zdraví dětí „Všech pět pohromadě“. Program vychází z kurikula připravovaného Národním ústavem duševního zdraví a nadací RSJ, které je zaměřeno na zkvalitnění výuky Výchovy ke zdraví a Osobnostní a sociální výchovy v ČR.

Cílem zvyšování gramotnosti v oblasti duševního zdraví a výuky sociálně-emočního učení je poskytnout žákům takové schopností a vědomosti, které jim umožní naplnit svůj potenciál a právo na uspokojivý a kvalitní život. Zároveň program cílí na snížení rizika rozvoje psychologických potíží.

Program se skládá z 18 vyučovacích hodin zaměřených na zlepšení sociálních a emočních kompetencí  žáků a zvýšení jejich povědomí o duševním zdraví. Interaktivní aktivity  rozvíjí schopnosti sebereflexe dětí, sebeřízení, sociálního vědomí, péče o mezilidské vztahy a zodpovědného rozhodování.

Děkuji dětem za zájem a aktivní přístup. Věřím, že nabyté vědomosti a dovednosti jim budou v jejich životech přínosné.

Autor: Alena Vyšínová