Připomínka obětí holocaustu ve školní knihovně
8.1.2024

Připomínka obětí holocaustu ve školní knihovně

S novým rokem začínáme ve školní knihovně s novou tradicí: každý měsíc vybereme jedno ústřední téma, na které se v rámci knihovny zaměříme. V prvním měsíci roku je toto téma spojeno s Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu, který připadá na 27. leden.

Jsou témata, která by se měla stále připomínat, na která by se nemělo nikdy zapomenout. Jedním z nich je právě holocaust. Proto jsme se v lednu rozhodli žákům toto těžké, ale důležité téma přiblížit pomocí románů a komiksů z našeho fondu. Prostřednictvím nástěnky v předhale u knihovny či letáků rozvěšených po škole představujeme našim čtenářům a čtenářkám knihy, které by si na toto téma mohli vypůjčit. Věříme, že tak přispějeme k tomu, aby se něco takového nemohlo již nikdy opakovat.

Autor: Tereza Zapotilová