Ročníkový mezigenerační projekt (2. A, 2. B, 2. C)
19.6.2022

Ročníkový mezigenerační projekt (2. A, 2. B, 2. C)

Zjistili jsme to

Všechny druhé třídy se vrhly do velkého projektu. Chtěli jsme totiž zjistit, jaké jsou rozdíly mezi naším dětstvím a dětsvím, jaké zažili naši (pra)prarodiče. Nejprve jsme si sepsali všechny otázky z různých odvětví (škola, oblečení, domácnost, zdravotnictví, jídlo, sporty, dovolená...). Odpovědi jsme hledali na internetu, v knížkách a textech a také se na ně ptali přímo seniorů. Nakonec jsme všechny informace dávali dohromady, z čehož vznikla obrovská nástěnka, kterou si na chodbě mohou prohlédnout i ostatní. A porovnat, v čem je lepší doba aktuální a co měli lepší naši dědečkové s babičkami.

Autor: Martina Hortová