Ročníkový projekt VESMÍR
17.6.2022

Ročníkový projekt VESMÍR

V projektových dnech čtvrtých tříd jsme blíže poznávali a zkoumali vesmír

V úvodu společné práce s našimi spolužáky ze 4.A a 4.B jsme se vydali do Planetária hl. města Prahy, kde jsme si prohlédli a "osahali" mnoho vystavovaných exponátů, které z výzkumem vesmíru přímo souvisí. Prohlédli jsme si vesmírný velín, nakoukli jsme do rakety a přečetli mnoho zajímavostí o bádání v různých galaxiích. Zúčastnili jsme se také přednášky a následného filmu Polaris I, který jsme zhlédli v projektovém sále Planetária. Druhý den jsme se získanými poznatky pracovali. To už jsme byli rozděleni do pracovních týmů a věnovali se úkolům na různých stanovištích - vyráběli jsme si lapbook o sluneční soustavě, vymýšleli svou planetu, vypisovali a malovali zajímavosti o vesmíru, hráli hry, prohlíželi encyklopedie....a mnoho dalších aktivit.

Autor: Kateřina Landová