Světový den vody (3.C)
26.3.2023

Světový den vody (3.C)

Hlínu do školy si přineseme a s vodou si trošku pohrajeme..

Dnešní světový den vody jsme pojali trochu netradičně, a to projektovou výukou na téma POVODEŇ. Na začátku dne jsme si řekli, co vše si pod pojmem povodeň představujeme. Podívali jsme se na různá videa velkých povodních a popovídali jsme si o tom, co vše taková povodeň dokáže.

Poté jsme se pustili do práce s hlínou. Ve skupinkách si žáci postavili různé druhy kopců, na kterých jsme poté zkoumali, jak se asi voda bude pohybovat v krajině, a na čem všem záleží.

Kromě toho, že jsme si den společně moc užili, tak jsme se i něčemu novému přiučili :).

Autor: Lucie Gruberová