Třídní den ve znamení zdraví (2. C)
10.5.2024

Třídní den ve znamení zdraví (2. C)

Měli jsme velké štěstí, že nás přišla navštívit paní doktorka z Institutu zdraví s úsměvem spolu se svým sympatickým týmem.

Květnový třídnický den připadl tentokrát na čtvrtek, a to máme v rozvrhu plavecký výcvik. Vodu všichni zbožňujeme, takže jsme se do bazénu, jako ostatně pokaždé, hodně těšili. Po plavání jsme ale celkem rychle "mazali" do školy, protože jsme měli slíbenou návštěvu paní doktorky, která se zabývá zdravým pohybem, vhodným držením těla či správnou klenbou chodidel. Přišla se svým milým doprovodem a přinesla s sebou ještě nějaké tajemství, které jsme neznali, a na které jsme byli opravdu hodně zvědaví. Jedno se schovávalo v tašce a druhé vypadalo jako podium na diskotéce! O tom podiu jsme se dozvěděli, že se jmenuje Pedoskop, a dokáže zobrazit a zaznamenat případnou plochost našich nohou. Nejprve se s námi paní doktorka seznámila (vlastně nám připomněla, že už jsme se viděli v první třídě, když nás učila správně si čistit zoubky a starat se o zubní hygienu), popovídala si s námi o našich zkušenostech s pohybem, sportem, cvičením, vhodné obuvi....... , provedla nás velice zajímavou prezentací a dokonce si s námi některé důležité cviky zacvičila. Dostali jsme také pracovní list, ve kterém jsme si mohli vyzkoušet odpovědět na různé otázky. Například proč je důležité cvičit chodidlo nebo proč to hodně bolí, když šlápneme na kostičku lega. V závěru návštěvy jsme si směli vyzkoušet tu diskotékovou kostku! Tedy vlastně Pedoskop. Paní doktorka nám jeho pomocí zjišťovala a ošetřovala plochost nohou. Výsledky přijdou maminkám a tatínkům, takže jsme zvědaví, jak na tom vlastně ty naše nožky jsou. A to další tajemství z tašky? To bylo sladké a zdravé - lízáko, které zvládne vyčistit ústní dutinu. To byl ale tentokrát zajímavý třídní den! Škoda, že utekl tak rychle.

Autor: Kateřina Landová