Týden ukrajinské kuchyně
12.11.2022

Týden ukrajinské kuchyně

Ve dnech 7.11.-11.11. proběhl na naší škole TÝDEN UKRAJINSKÉ KUCHYNĚ. Žáci tak měli možnost ochutnat třeba BORGAČ (zakarpatský guláš z vepřového masa), UKRAJINSKÝ BORŠČ a polévku ŠČI nebo hovězí SOLJANKU.

Ukrajinským dětem pak tato jídla možná trochu připomněla jejich domov. Aby tato připomínka byla ještě intenzivnější, nachystali žáci ze 4.B, 5.A a skupina žáků z 9.A a 9.B výzdobu jídelny a prostoru, kde se vydávají obědy. Součástí výzdoby byly i informace o ukrajinských svátcích, památkách, tradičních jídlech a způsobech, jakými lidé na Ukrajině na podzim zdobí své domovy.

Velmi bych touto cestou chtěla poděkovat Davidovi Kverkovi z 8.A za práci na ukrajinských symbolech, paní učitelce Michaele Tikovské z 2.D za spolupráci a paní vychovatelce Natálii Vaňkové za cenné informace o ukrajinské kultuře a životě na Ukrajině.