Úniková hra nás dovedla k vysvědčení (2. B)
7.2.2024

Úniková hra nás dovedla k vysvědčení (2. B)

Po příchodu do naší třídy si nešlo nevšimnout dopisů připevněných na tabuli.

Všichni spekulovali o tom, co se asi ve svázaných ruličkách ukrývá? Hned v prvním dopisu jsme se dozvěděli, že k získání vysvědčení musíme dokázat, co jsme se naučili, zda umíme soustředěně pracovat a také spolupracovat se spolužáky. Následovaly postupně 3 úkoly, při kterých bylo zapotřebí použít získané znalosti z matematiky, rozšifrovat rčení pomocí umístění pořadí písmene ve slově. Dále podle obrázku a čísla vyluštit dané písmenko, zapsat do kroužku, ze všech písmen vyškrtnou vetřelce. V neposlední řadě procvičit znalosti z Prvouky na téma Čas. Po splnění úkolů na nás čekal závěrečný dopis a děti bádaly, kde mohou být vysvědčení ukrytá. Indicie zněla: Vysvědčení najdete v místnosti plné informací, znalostí a zajímavostí. Nápadů bylo mnoho - ředitelna, naše třída, třída paní učitelky Hubové (odbornice na pokusy), jídelna, knihovna... to by mohlo být ono. Vydali jsme se do naší zrekonstruované knihovny a už z chodby viděli na stole podezřelé desky. Anooooo, zvládli jsme to a vysvědčení vypátrali. Přivítala nás paní zástupkyně Jana Zapotilová a tímto jí děkujeme za milé povídání v útulném prostoru naší školní knihovny, která je pro mnoho dětí z naší třídy již známým prostředím. Nezbývalo nic jiného, než se přesunout zpět do třídy a vysvědčení společně s malým dárečkem v podobě Žolíka dětem předat.

Chválím všechny děti za jejich práci v 1. pololetí, zvládli jsme toho opravdu mnoho a také gratuluji ke krásnému vysvědčení.

Autor: Michaela Valvodová