Uspěch našich žáků v matematické soutěži Pangea! Dva žáci postupují do celostátního kola!
3.6.2022

V únoru a březnu proběhlo školní kolo soutěže Pangea. Jedná se o matematickou soutěž určenou pro všechny žáky, kteří rádi řeší matematické úlohy. Pangea ale není ledajaká soutěž. Pracuje s reálnými příklady ze života a nabízí možnost zúčastnit se žákům 4. až 9. ročníků základní školy a studentům jím příslušných ročníků víceletých gymnázií z celé České republiky.

Do celostátního finále pro cca 50 nejlepších v každé kategorii (kategorie = ročník) letos postoupila Alžběta Červeňáková ze 4. C (30. místo z 9 307 účastníků) a Filip Brabec z 5. C (24. místo z 9 692 účastníků).

Těsně za postupovými místy se umístil  Matyáš Bursík z 5. C (65. místo), Adam Hinks-Edwards ze 7. D (60. místo z 8 758 účastníků) a Dominik Hruška z 8. C (93. místo z 8 848 účastníků).

Postupujícím držíme palce na finálové kolo, které se bude konat 17. června v Nové budově Národního muzea v Praze.

Autor: Petr Nádvorník