Úspěch našich žáků v soutěži Matematický klokan!
10.5.2023

Úspěch našich žáků v soutěži Matematický klokan!

Jako každoročně se koncem března všichni naši žáci 2. - 9. ročníku zúčastnili mezinárodně koordinované soutěže Matematický klokan.

Bližší informace o soutěži najdete např. ZDE.

Nyní jsme obdrželi statisticky zpracované výsledky z olomouckého centra, kde se zpracovávají výsledky za celou Českou republiku. Máme radost, že hned tři naši žáci se ve svých kategoriích v rámci okresu Praha-západ umístili na skvělém 3. místě!

Cvrček (2. - 3. třída ZŠ): Ondřej Kopal (3. C)  - 84 bodů ze 120 možných

Klokánek (4. - 5. třída ZŠ): David Kolínek (5. B) - 112 bodů ze 120 možných

Kadet (8. - 9. třída ZŠ): Kryštof Čížek (9. A) - 96 bodů ze 120 možných

Statistické výsledky spolu se zadáním soutěžních úloh a správnými odpověďmi jsou uveřejněny ve sborníku každého ročníku, který vydává JČMF a který můžete v elektronické verzi nalézt na webových stránkách soutěže.

Autor: Pavlína Nádvorníková