Velký úspěch žáků 5. C v Matematické olympiádě
2.3.2022

Velký úspěch žáků 5. C v Matematické olympiádě

26. 1. 2022 se konalo okresní kolo Matematické olympiády pro žáky 5. ročníku. Celkem se ho zúčastnilo 36 žáků ze 13 základních škol v okrese Praha-západ.

Naši školu úžasně reprezentovalo 6 žáků z 5. C, kteří zdárně vyřešili úlohy domácího kola.
Mezi nejlepšími 11 řešiteli okresního kola (dělené 1. a 2. místo) jsme měli hned 4 zástupce!!! Ostatní školy měly mezi těmito nejúspěšnějšími žáky vždy maximálně jednoho soutěžícího.

A kdo naši školu reprezentoval?

Na děleném 1. místě (spolu s 5 dalšími žáky) se s plným počtem 18 bodů umístili Filip Brabec a Tobiáš Bursík.
Na děleném 2. místě (spolu s dalšími 2 žáky) se s celkovým počtem 16 bodů umístili Ema Lhotská a Matyáš Bursík.

Mezi úspěšné řešitele se též zařadila Kateřina Kopalová, která získala 10 bodů.

Gratulujeme a děkujeme všem žákům za vzornou reprezentaci školy!

Autor: Petr Nádvorník